Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Smętowie Granicznym

STYCZEŃ

Golec Uorkiestra
Już od kilku lat bierzemy udział w koncertach pn. „998 i 112 Numery naszych przyjaciół” organizowanych w hali Ergo Arena w Gdańsku. W tym roku koncert prowadził zespól Golec Uorkiestra, który zaśpoewał tradycyjne polskie kolendy i pastorałki. Jak co roku przed koncertem odbyła się prelekcja na temat numerów alarmowych 998 i 112.

Kulig
W ostatnich latach śnieg zimą to wcale nie taka oczywista sprawa. Dlatego też jak tylko na dworze „zabielilo się” i ziemię otuliła warstwa białego świeżego puchu, postanowiliśmy zorganizować kulig. Wybralismy się do Opalenia do gospodarstwa agroturystycznego 'Maciejówka”. Kulig był z prawdziwego zdarzenia, jak za dawnych lat. Zwiedzaliśmy okolicę siedząc w pięknych saniach ciągnięci przez najprawdziwsze konie, a nie ja to dziś zazwyczaj bywa, te mechaniczne. Po takiej przejażdżce przyszedł czas na ognisko. Bylo naprawdę super:-)

 

LUTY

HOLLYWOOD
Impreza pod haslem Hollywood to nietuzinkowe wydarzenie jakie miało miejsce w naszym ośrodku. Do wspólnej zabawy, jak to zwylke bywa, zaprosilismy naszych sąsiadow oraz przyjaciół z Osieka i Gniewa. Ideą sptkania było to, aby każdy przebrał się za jakąś gwiazdę z pierwszych stron zagranicznych magazynów. Trzeba przyznać, że stroje były naprawdę wspaniałe, za co naszym gościom serdecznie dziękujemy. Bawiliśmy się przy muzyce na żywo, nie zabrakło różnego rodzaju quizów i konkursów. Pomyślelismy także o poczęstunku, by nabrać sił po szaleństwach na parkiecie. Za obecność i wspólną zabawę wszystkim gościom serdecznie dziękujemy

Karnawał Gniew
Trwa karnawał, dlatego też na zaproszenie naszych przyjaciół z Gniewa udaliśmy się tam z wizytą na zabawę karnawalową. Jak zwykle bawiliśmy się przednio. Dobra muzyka, ciekawe atrakcje, przepyszne jedzenie, czegoz więcej potrzeba do udanej zabawy? Za wspaniale spędzony czas kolezankom i kolegom z Gniewa serdecznie dziękujemy.

Walentynki
14 lutego w naszym ośrodku odbyla się zabawa walentynkowa. Co prawda bawiliśmy się tylko we wlasnym gronie, ale było bardzo miło. Wspaniałym pomysłem była poczta walentynkowa. Tego dnia każdy otrzymal ciepłe życzenia, co było niezwykle miłym akcentem. 

 

MARZEC

DZIEŃ KOBIET
To dziś ten dzień, kiedy na szczególną uwagę zasługują wszystkie panie. 8 marca było tak również i w naszym ośrodku. Trzeba przyznać, że nasi koledzy zadbali o to, abyśmy tego dnia poczuły się wyjątkowo. Było przepyszne ciasto i kawa, każda z nas otrzymala kwiatka i życzenia. Za miło spędzony dzień naszym kolegom serdecznie dziękujemy.

DZIEN MĘŻCZYZN
Nie każdy o tym wie, ale oprócz bardzo popularnego i obchodzonego na caym świecie Dnia Kobiet, mamy także Dzień Mężczyzn. W podziękowanu za wspaniałe zorganizowanie Dnia Kobiet teraz to my postanowiłyśmy stanąć na wysokości zadania i przygotowac dla naszyh kolegów niespodziankę z okazji ich święta. Było słodko, gdyż upiekłyśmy cisto. Pięknie nakryłyśmy do stołu, przy którym następnie wspólnie zasiedliśmy. Wszystkim Panom z okazji ich świeta WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

GRY STOLIKOWE
Dnia 29 marca udaliśmy się do Gniewa. Nasi koledzy bowiem zaprosili nas i kilka innych ośrodków do konkursu gier stolikowych. Trzeba przyznać, że był to bardzo trafiony pomysł i niezwykle interesujące doświadczenie. Mieliśmy bowiem okazje sprawdzić swe umiejętności i zmierzyć się z naszymi kolegami i koleżankami z pobliskich ośrodków. Musimy się pochwalić, że odnieśliśmy swoje małe sukcesy. Nikt nie został jednak bez nagrody, okazalo się, że każdy jest w czymś dobry. Za miło spędzony dzien organizatorom i wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

 

KWIECIEŃ

KONKURS SWAROŻYN
W tym roku już po raz szósty wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie Wielkanocnym pod nazwą „Pisanki, palmy, ciasta i stroiki wielkanocne” organizowanym przez Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich oraz pensjonariuszy Ośrodków Pomocy Społecznej. Konkurencja była zatem ogromna. Ocenie jury podlegała przygotowana przez uczestników: palma, baba, mazurek, pisanki oraz stroik wielkanocny. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i tym roku wszyscy uczestnicy otrzymali takie same nagrody. Tym razem była to maszynka do mielenia mięsa.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE
I znów nadszedł ten czas kiedy to jak co roku zasiadamy do wspólnego stołu, by razem zjeść tradycyjne wielkanocne śniadanie. Już od kilku dni w naszej kuchni panowalo nadzwyczajne poruszenie. Jedni przygotowywali sałatki, inni piekli baby i mazurki, a jeszcze inni przygotowywali radycyjny żurek. Pracy było bardzo dużo, wszystkie ręce były potrzebne. Jest nam bardzo miło,że za świątecznym stołem zasiadły wraz z nami Pani Kirownik GOPS oraz Pani Wojt.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

MAJ

MÓW DO MNIE JESZCZE

IX Powiatowy Konkurs recytatorski Poezji miłosnej „Mów do nie jeszcze” organizowany jest przez naszch sąsiadow Warsztatyy Terapii Zajęciowej w Lalkowych. Uczestnik naszego domu zająl I miejsce, więc serdecznie mu gratulujemy i dziękujemy za powod do dumy:-)Za rok powtorka?
Uwielbiamy takie piątki:) 19.05.2017 r. odwiedziliśmy dwa miasta naraz - Gdańsk i Sopot. W Ergo Arenie czujemy się już jak w domu:) To kolejny koncert, na którym mieliśmy okazję być. Tym razem swoją muzyką zachwycał nas Piotr Rubik z zespołem. Piękne teksty o miłości wprowadziły nas w romantyczne i pełne emocji nastroje. Nie możemy się doczekać kolejnych muzycznych spotkań.

Przegląd Pieśni i Piosenek Maryjnych
31 maja mieliśmy okazję podzielić się swoim talentem muzycznym i zaśpiewać pieśni maryjne na Parafialnym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Maryjnych w parafii p. w. św. Barbary w Lalkowych organizowanym przez księdza Wojciecha Kardyś i panią Reginę Kotłowską. Był to czas na chwilę refleksji. Ten kto śpiewa modli się podwójnie, więc cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim pięknym wydarzeniu. Mamy nadzieję spotkać się za rok

Koncert Piotra Rubika
Uwielbiamy takie piątki 19.05.2017r. Odwiedziliśmy dwa miasta naraz Gdańsk i Sopot .
W Ergo-Arenie czujemy się już jak w domu. To kolejny koncert na, którym mieliśmy okazję być. Tym razem swoja muzyka zachwycał nas Piotr Rubik z zespołem. Piękne teksty o miłości wprowadziły nas w romantyczne i pełne emocji nastroje. Nie możemy się doczekać kolejnych muzycznych spotkań

 

CZERWIEC

A może nad morze?
Odwiedziliśmy jedno z miast Trójmiasta. Gdynia przywitała nas piękną pogodą i mogliśmy rzucić się w wir zwiedzania. Mieliśmy okazję spacerować po Skwerze Kościuszki. Zajrzeliśmy tez do Akwarium Gdyńskiego gdzie czuliśmy się jak ryby w wodzie .

KISON Pelplin
Wspomnienie z X Kociewskich Igrzysk Sportowych Osób Niepełnosprawnych. Zdobyliśmy III miejsce w skoku w dal, I miejsce w skoku w dal z miejsca, III miejsce w rzucie piłką lekarską mężczyzn, I miejsce w biegu na 4x100 m mężczyzn. Medale wręczył nam Mezo i zaśpiewał dla nas swoje przeboje.

"Ważne, że potrafisz widzieć dobro
ważne, że doceniasz jego ogrom."

Integracja na sportowe
SPORT TO ZDROWIE !!!!
VI Integracyjne Zawody Sportowe Kończewice 2017
Nasza reprezentacja zdobyła 14 medali. Na 12 drużyn biorących udział w zawodach nasza ekipa zdobyła III miejsce, piekny puchar i nagrody rzeczowe a poza tymi wspaniałymi zdobyczami przywiezliśmy ze sobą od naszych przyjaciół z Kończewic mnóstwo dobrej energii i szerokich uśmiechów.

Dzień Rycerski
W tym roku za sprawą naszych sąsiadów WTZ Lalkowy mogliśmy przenieść się do przeszłości. Rycerze i damy dworu zjechały się na Dzień Rycerski. Piękne stroje, muzyka sprawiły, że czuliśmy się jak urodzeni w średniowieczu. Dziękujemy za wspólną zabawę, rycerskie potyczki i mile spędzony czas.Nasi rycerze zdobyli I miejsce w konkurencji " rzucanie ringo na miecze" II miejsce w konkurencji "toczenie piłki mieczem" Co czeka nas w przyszłym roku hmmmm na pewno coś jeszcze ciekawszego i już nie możemy się doczekać !!

 

LIPIEC

Spartakiada LZS Skórcz
12.07.2017r. odbyła się Wojewódzka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych p.n. "Sprawni Inaczej. Nasi zawodnicy uzyskali świetne wyniki I miejsce w pchnięciu kulą, I miejsce w rzucie do celu, II miejsce w skoku w dal z miejsca, II miejsce w biegu na 400m, II miejsce w skoku w dal z rozbiegu, III miejsce w skoku w dal z rozbiegu, III miejsce w biegu sprinterskim na 100m. Poza sukcesami indywidualnymi nasza drużyna zdobyła I miejsce w sztafecie 4x100m i otrzymaliśmy puchar dla najlepszej drużyny Wojewódzkiej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych p.n. "Sprawni Inaczej" 2017. Takie wyróżnienia są dla nas powodem do wielkiej dumy i motywacja do dalszego podtrzymywania i rozwijania sprawności fizycznej. Bo smak wygranej to nasz ulubiony.

 

biuletyn informacji publicznej
epuap

KRONIKA

20180418


SDS

PROJEKTY i PROGRAMY

logo nowe spojrzenie


pomoc żywnościowa logo

ŚDS TĘCZA

logo ŚDS Tęcza Lalkowy

ZESPÓŁ INTERDYSCYPLINARNY

stop dla przemocy w rodzinie

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

punkt konsultacyjny GKRPA

Punkt Poradnictwa Psychologicznego

Punkt Poradnictwa Psychologicznego

 

Dyżur Radcy Prawnego

prawnik

KARTA DUŻEJ RODZINY

logo karty dużej rodzinny

Bezpieczny i Aktywny Senior

ASOS