Przejdź do treści Przejdź do lewej kolumny Przejdź do stopki

Zabawa choinkowa „RADOSNE ŚWIĘTA”

29 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim odbyła się zabawa choinkowa pn. „RADOSNE ŚWIĘTA” przeznaczona dla dzieci najbardziej potrzebujących (w wieku do 13 lat) z terenu powiatu starogardzkiego.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smętowie Granicznym z siedzibą w Kościelnej Jani zatroszczył się, by nie zabrakło tam najmłodszych mieszkańców z gminy Smętowo Graniczne. W imprezie wzięło udział 27 dzieci i 4 opiekunów, pracowników GOPS-u. Głownymi jej sponsorami i organizatorami byli: Starostwo Powiatowe wraz z Zespołem Kuratorów Rodzinnych przy SR w Starogardzie Gdańskim, Ognisko Pracy Pozaszkolnej i wielu innych. Przygotowano atrakcyjny program dla najmłodszych: zabawy mikołajkowe (w tym wspólne śpiewanie kolęd), programy artystyczne, zabawy rekreacyjno- sprawnościowe, konkursy plastyczne, w których dzieci otrzymały upominki i słodycze.
W trakcie zabawy odbyła się przerwa, a czasie której zapewniono uczestnikom ciepły posiłek.

Na koniec uroczystości, dzieci otrzymały atrakcyjne i bogate paczki od Mikołaja, po czym nastąpił powrót i rozwóz uczestników do domów.